LIGA CAMPIONILOR. S-a încheiat cea de-a doua serie de meciuri din „optimi”. Real Madrid este ca și calificată în faza următoare

Real Madrid a învins, miercuri, în deplasare, scor 2-0, la AS Roma, într-o partidă ce a contat pentru prima manșă a „optimilor” Ligii Campionilor.

Real Madrid este ca și calificată în „sferturile” Ligii Campionilor, după succesul obținut (scor 2-0), miercuri, în deplasare, pe terenul formației AS Roma. După o primă repriză fără goluri, ibericii au deschis scorul în minutul 57, prin Ronaldo, iar Jese a stabilit scorul final, în minutul 86.

În cealaltă partidă a serii, Wolfsburg a învins în deplasare, la Gent, scor 3-2. Nemții au condus cu scorul de 3-0, goluri înscrise de Draxler (44 și 54) și Kruse (60), dar belgienii mai păstrează șanse teoretice de calificare, pentru că au limitat handicapul, după reușitele lui Kums (81) și Coulibaly (89).