Încă un gol în Ligue 1 pentru Daniel Niculae

Daniel Niculae, atacantul român al formaţiei AS Monaco, a marcat un gol în remiza, scor 2-2, obţinută de echipa sa pe terenul celor de la PSG.

Echipa din Principat a deschis scorul aseară pe Parc des Princes, prin Puygrenier, însă parizienii au întors scorul prin "dubla" lui Nene. Niculae a adus un punct pentru AS Monaco, punctând în minutul 88. În urma remizei de aseară, PSG se menţine pe locul doi în clasament, la egalitate de puncte cu liderul Lille, în timp ce AS Monaco ia o gură de aer în lupta pentru evitarea retrogradării. Monegascii ocupă locul 17 în clasament, cu doar 16 puncte strânse în 18 meciuri.

Tot ieri, în Ligue 1, s-au jucat şi meciurile Rennes - Valenciennes 1-0, Biyik marcând golul victoriei în ultimul minut de joc, dar şi Saint-Etienne - Arles-Avignon 2-0 şi Toulouse - Lorient 3-0. Montpellier şi Nice au remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu Auxerre, respectiv Brest.