HANDBAL. Naționala feminină a fost ÎNVINSĂ de Spania, după ce a condus cu 4 goluri la finalul primei reprize

Naționala de handbal a României a pierdut cu scorul de 21-24, confruntarea amicală cu Spania, disputată, vineri, la București.

Naționala feminină de handbal a României a pierdut confruntarea amicală cu reprezentativa similară a Spaniei, disputată, vineri, la București, în Sala „Dinamo”. Sportivele „tricolore” au cedat cu scorul de 21-24, după ce la pauză au condus cu 13-9. Mai mult, în partea a doua a partidei, elevele lui Ambros Martin au avut avantaj de 17-13, în minutul 39! Cea mai bună marcatoare a naționalei a fost Gabriela Perianu, cea care a reușit cinci goluri.

Iată echipa folosită de selecționerul Ambros Martin: Denisa Dedu, Elena Voicu, Yulyia Dumanska — Aneta Udriștioiu (3 goluri), Bianca Tiron (1), Florentina Craiu, Ana Maria Dragut (2), Crina Pintea (3), Andreea Pricopi (2), Andreea Chiricuță (1), Gabriela Perianu (5), Cristina Laslo (1), Laura Popa (2), Bianca Bazaliu, Alina Ilie, Mădălina Zamfirescu, Marilena Neagu, Cyntia Tomescu, Nicoleta Dincă, Ana Maria Iuganu (1).