Halep și Begu, PRIMA VICTORIE la Shenzhen. „Tricolorele” s-au impus dramatic în proba de dublu

Perechea Simona Halep/Irina Begu a bifat, astăzi, primul succes în proba de dublu a întrecerii de la Shenzhen (China).

Româncele au câștigat dramatic partida cu Xin-Yun Han şi Chen Liang (ambele din China), scor 5-7, 6-2, 11-9, dupăo oră și 40 de minute de joc. Reunite după o pauă de 7 luni, Simona Halep și Irina Begu au reușit, astfel, să acceadă în „sferturile” probei de dublu de la Shenzhen, unde se vor duela contra câştigătoarelor partidei dintre conaţionalele Irina Bara/Mihaela Buzărnescu şi Natela Dzalamidze/Xenia Knoll (Rusia/Elveţia).

Altfel, în acest an, cuplul Halep/Begu au bifat semifinelele turneului de la Madrid.