FOTBAL EUROPEAN. SPECTACOL în DERBY-UL Arsenal - Chelsea. Răsturnări de scor și 4 goluri marcate în 30 de minute

Arsenal și Chelsea au remizat, miercuri, scor 2-2, într-o partidă disputată pe terenul „tunarilor”, în cadrul etapei a 22-a din Premier League.

Arsenal Londra și Chelsea Londra au încheiat la egalitate, scor 2-2, confruntarea jucată, miercuri, pe „Emirates Stadium”, în etapa a 22-a din Premier League. După o primă repriză fără goluri, gazdele au deschis scorul prin Jack Wilshere (63), iar campioana en-titre a egalat datorită lui Eden Hazard, cel care a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 67. Chelsea a trecut în avantaj, după golul lui Marcos Alonso (84), dar Hector Bellerin a salvat un punct, pentru Arsenal, în minutul 90+2. În clasament, Chelsea este pe locul al 3-lea, cu 46 de puncte, iar „tunarii” se află pe 6, cu 39 de puncte.