FOTBAL EUROPEAN. SHOW TOTAL în Premier League. Liverpool CÂȘTIGĂ un meci cu 7 goluri și o ELIMINARE

Liverpool s-a impus, sâmbătă, pe teren propriu, în partida cu Crystal Palace (scor 4-3), în etapa a 23-a din Premier League, și rămâne lideră.

FC Liverpool a câștigat cu mari emoții confruntarea disputată, sâmbătă, pe teren propriu, împotriva formației Crystal Palace (scor 4-3). Oaspeții au condus cu 1-0 la pauză, după reușita lui Andros Townsend (34), „cormoranii” au revenit în partea a doua, datorită lui Mohamed Salah (46) și Roberto Firmino (53). Oaspeții au egalat după reușita lui James Tomkins (65), Liverpool s-a distanțat după golurile lui Salah (75) și Mane (90+3). În al 5-lea minut al prelungirilor, Max Meyer a redus din diferență. În minutul 89, James Milner, jucătorul gazdelor, a fost eliminat.

Liverpool este pe primul loc, cu 60 de puncte, fiind urmată de Manchester City (53) și Tottenham (48), ambele cu câte un meci în minus.