FOTBAL EUROPEAN. Mare SURPRIZĂ în Spania. Real Madrid a fost ÎNVINSĂ de o nou-promovată, după ce a condus la pauză

Real Madrid a cedat cu scorul de 1-2 confruntarea jucată, duminică, pe terenul celor de la Girona, în etapa a 10-a a Primerei Division.

Girona, echipă catalană, nou-promovată în Primera Division, a dat lovitura, duminică, în etapa a 10-a a Primerei Division. Echipa antrenată de Pablo Machin s-a impus, pe teren propriu, în jocul cu Real Madrid, scor 2-1, după ce a fost condusă la pauză. „Galacticii” au deschis scorul prin Isco, în minutul 12, iar gazdele au revenit după reușitele lui Stuani (54) și Portu (58). În clasament, pe prima poziție se află Barcelona, cu 28 de puncte, urmată de Valencia (24), Real și Atletico (ambele cu 20).