FOTBAL EUROPEAN. Manchester United a ratat INCREDIBIL victoria în partida cu Bournemouth. Jucătorul de 120 de miliioane de euro s-a făcut de râs

Manchester United a obținut doar o remiză, sâmbătă, pe teren propriu, în confruntarea cu Bournemouth, din etapa a 27-a a Premier League.

Manchester United s-a împiedicat, sâmbătă, pe „Old Trafford”, în etapa a 27-a a campionatului Angliei. Elevii lui Jose Mourinho au obținut doar o remiză, scor 1-1, în fața unei echipe mult mai slab cotate, Bournemouth. Gazdele au pus preisune la începutul confruntării și au deschis scorul prin Marcos Rojo (23). Oaspeții au egalat după ce Joshua King a transformat un penalty, în minutul 40, iar în ultimele secunde ale primei părți, au rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Andrew Surman. Deși au avut avantaj de un om, „diaolii” n-au concretizat nimic pe tabelă, iar Zlatan Ibrahimovici a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 72. Paul Pogba, jucător pe care United a plătit 105 milioane de euro s-a făcut de râs în câteva faze, la finalizare, nereușind să concretizeze ocazii foarte bune. Manchester este pe locul 6, cu 49 de puncte, la 14 distanță de liderul Chelsea (un meci mai puțin).