FOTBAL EUROPEAN. Liverpool A ZDROBIT-O pe Watford. Un jucător al „cormoranilor” A MARCAT de 4 ori!

Liverpool a câștigat cu scorul de 5-0 partida disputată, sâmbătă, pe teren propriu, cu Watford, în etapa a 31-a a Premier League.

Liverpool a făcut spectacol, sâmbătă, pe teren propriu, în confruntarea cu Watford. „Cormoranii” s-au impus cu 5-0, iar omul meciului a fost egipteanul Mohamed Salah, cel carea punctat de 4 ori, în minutele 4, 43, 77 și 85. Pe lista marcatorilor și-a trecut numele și brazilianul Roberto Firmino, în minutul 49. Gruparea pregătită de Jurgen Klopp se află pe locul al 3-lea al clasamentului, cu 63 de puncte, în spatele celor de la Manchester City (81) și Manchester United (65).