FOTBAL EUROPEAN. FC Barcelona A DESFIINȚAT-O pe rivala Real Madrid. „Galacticii” au ajuns la 5 meciuri CONSECUTIVE fără VICTORIE

FC Barcelona s-a impus, duminică, scor 5-1, în derby-ul cu Real Madrid, disputat pe „Camp Nou”, în etapa a 10-a a Primerei Division.

FC Barcelona a câștigat categoric confruntarea cu Real Madrid, disputată, duminică, pe „Camp Nou”, în etapa a 10-a a Primerei Division. Catalanii s-au impus cu scorul de 5-1, iar „galacticii” au bifat cel de-a 5-lea meci consecutiv fără victorie în campionat (un egal și patru înfrângeri). Gazdele au deschis scorul prin Philippe Coutinho (11) și și-au dublat avantajul după ce Luis Suarez a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 30. Marcelo a redus diferența (50), apoi Luis Suarez a mai punctat în minutele 75 și 83, iar Arturo Vidal a închis tabela în minutul (87). Barcelona este lideră, cu 21 de puncte, Real Madrid se află pe locul al 9-lea, cu 14 puncte.

Julen Lopetegui, antrenorul echipei Real Madrid, va fi concediat după acest dezastru și va fi înlocuit cu italianul Antonio Conte, anunță presa din Spania.