FC Voluntari A CÂȘTIGAT Supercupa României. Claudiu Niculescu a bifat o performanță unică în fotbalul românesc

FC Voluntari a câștigat cu scorul de 1-0 partida jucată, duminică, la Botoșani, împotriva celor de la FC Viitorul, în Supercupa României.

FC Voluntari a câștigat, duminică, Supercupa României, la finalul confruntării cu FC Viitorul, disputată, la Botoșani. Ilfovenii s-au impus cu scorul de 1-0, gol marcat în prima repriză de Costin Lazăr, în minutul 12. Din minutul 32, campionii Ligii I au evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Ionuț Vînă. Claudiu Niculescu, antrenorul Voluntarului, a bifat o performanță unică în fotbalul autohton. El și-a trecut în palmares și Cupa României, și Supercupa, și ca jucător, dar și ca tehnician.