DEZVĂLUIRE. Explicațiile unei PRĂBUȘIRI BIZARE: Bătaie și multe reproșuri

Presa italiană a scris, astăzi, despre un episod tensionat petrecut în vestiarul celor de la Juventus Torino, la finala cu Real Madrid.

Juventus Torino a pierdut finala Ligii Campionilor, după ce a fost zdrobită de Real Madrid, scor 1-4, la Cardiff. După o primă repriză echilibrată, încheiată la egalitate, scor 1-1, italienii s-au prăbușit misterios în actul al doilea și „galacticii” au marcat de trei ori. Marți, presa dinn Italia a scris despre cauzele pentru care trupa lui Massimiliano Allegri a fost de nerecunoscut. Se pare că, la pauză, la vestiare, Leonardo Bonucci i-a reproșat lui Paulo Dybala că a încasat ușor un cartonaș galben, în minutul 12, apoi a jucat cu frica de-a nu fi eliminat. Mai mult, Bonucci i-ar fi tras o palmă argentinianului. Tot Bonucci, i-a reproșat lui Andrea Barzagli: „Nu vezi că Marcelo face ce vrea pe partea ta?”. În timp ce Barzagli a replicat: „Dacă puneai și tu piciorul la șutul lui Ronaldo, ei n-ar fi deschis scorul”.