CUPA ROMÂNIEI. FCSB s-a făcut de râs la Călărași și a părăsit competiția, după ce a fost ÎNVINSĂ de Dunărea

Dunărea Călărași s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale Cupei României, datorită succesului obținut în meciul cu FCSB, scor 2-1.

Dunărea Călărași a eliminat-o pe FCSB, din Cupa României, după succesul obținut, joi, pe teren propriu, scor 2-1. După o primă repriză fără goluri, gazdele au deschis scorul prin Alin Șeroni, în minutul 47, și și-au dublat avantajul datorită reușitei lui Alin Dobrosavlevici, din minutul 80. „Roș-albaștrii” au redus din diferență prin Cristian Dumitru, iar Raul Rusescu a văzut cartonașul roșu în minutul 90+5. Dunărea s-a calificat în „sferturi”, iar FCSB a ratat unul dintre obiectivele sezonului, câștigarea Cuperi României.