CUPA CONFEDERAȚIILOR. Campioana mondială s-a impus greu în fața Australiei, într-o partidă cu 5 goluri

Germania, deținătoarea titlului mondial, a câștigat, luni, scor 3-2, partida cu Australia, disputată în cadrul Grupei B a Cupei Confederațiilor.

Germania a debutat cu o victorie la Cupa Confederațiilor, după succesul înregistrat, luni, la Soci, în fața reprezentativei Australiei, scor 3-2. Campionii mondiali au deschis scorul în minutul 5, prin Lars Stindl, „cangurii” au egalat datorită lui Tommy Rogic (41). Nemții au intrat în avantaj la pauză, gol marcat de Julian Draxler (44 - penalty), și au mai punctat, în actul secund, prin Leon Goretzka (48). Australienii au redus din diferență, după ce Tommy Rogic a reușit „dubla”, în minutul 56.