CFR a pierdut primul amical din Antalya

Echipa de fotbal CFR Cluj a pierdut primul amical al stagiului de pregătire din Antalya, 1-2, cu nemţii de la TSV Munchen 1860, echipă din liga a doua germană. Sougou a marcat pentru CFR în minutul 75.

Nemţii de la TSV Munchen 1860 au deschis scorul în minutul 30, prin Aigner, care l-a învins pe Beto cu un şut din careul mic.

Tot Aigner a marcat pentru 2-0, de această dată bătându-l pe Mincă, înlocuitorul lui Beto, cu un şut de la distanţă.

La CFR Cluj a evoluat în repriza secundă şi mijlocaşul francez Nicolas Godemeche, de la Naval 1 Mai, echipă din Portugalia. Sougou a marcat pentru CFR în minutul 75. Echipa lui Jorge Costa va juca din nou pe 24 ianuarie în compania formaţiei Austria Viena.

Iată cu ce echipă a început meciul Jorge Costa: Beto - Panin, Cadu, Piccolo, Camora - Peralta, G. Mureşan, B. Sare - De Zerbi, Kapetanos, Bastos Antrenor: Jorge Costa