Barcelona a felicitat-o pe Celtic pentru victorie!

Catalanii au pierdut aseară, la Glasgow, contra celor de la Celtic, cu scorul de 2-1, dar au găsit puterea să le adreseze un mesaj incredibil scoţienilor.

FC Barcelona a avut cifre incredibile în partida de aseară, din Liga Campionilor, cu Celtic. Chiar şi aşa, catalanii au fost învinşi de scoţieni cu 2-1, în ceea ce a fost una dintremarile surprize din acest sezon al Ligii.

La câteva minute după neaşteptatul eşec, oficialii catalanilor au postat pe twitter un mesaj surprinzător: "Felicitări Celtic pentru o victorie meritată, la doar o zi după aniversarea a 125 de ani de existenţă!".

Catalanii au avut o posesie uluitoare, 89 la sută! Raportul şuturilor a fost, de asemenea, colosal: 23-5 la poartă (14-5 pe poartă). Scoţienii au izbutit doar 166 de pase în 90 de minute, în timp ce spaniolii au pasat de 955 de ori! Cu toate acestea, Celtic a învins!