FOTBAL EUROPEAN. Barcelona a suferit prima ÎNFRÂNGERE în campionat. Catalanii au încasat 5 goluri de la Levante

FC Barcelona a fost învinsă, duminică, în deplasare, de Levante, scor 4-5, într-o confruntare din etapa a 37-a a Primerei Division.

FC Barcelona, proaspăt campioană a Spaniei, a pierdut cu 4-5 partida jucată, duminică, pe terenul celor de la Levante, în penultima rundă a Primerei Division. Emannuel Boateng a deschis scorul în minutul 9 și tot el a punctat în minutul 31. Catalanii au redus din diferență datorită lui Philippe Coutinho (38), apoi Levante a înscris de trei ori, prin Enis Bardhi (46), Emannuel Boateng (49) și Enis Bardhi (56). Barcelona a redus proporțiile scorului după reușitele lui Philippe Coutinho (59 și 64) și Luis Suarez (71 - penalty).