RUGBY. Naționala României s-a descurcat EXCELENT în fața reprezentativei din Samoa. „Stejarii” au întors scorul după pauză

Naționala de rugby a României a câștigat cu scorul de 17-13 partida amicală jucată, sâmbătă, împotriva naționalei din Samoa, pe stadionul „Arcul de Triumf”.

Reprezentativa de rugby a României a obținut o victorie de palmare, sâmbătă, la finalul confruntării cu Samoa, ce s-a disputat pe stadionul „Arcul de Triumf”. „Tricolorii” s-au impus cu 17-13, după ce la pauză au fost conduși cu 3-10. Punctele „stejarilor” au fost reușite de Florin Vlaicu (lovitură de penalitate în minutul 17, transformare - 58 și 73). Andrei Rădoi (eseu în minutul 58), Ionel Badiu (eseu în minutul 73).