LIGA I. CFR Cluj și FCSB și-au împărțit câte un punct la finalul DERBY-ului. Ardelenii își mențin avansul de 4 puncte

CFR Cluj a încheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputată, joi, pe teren propriu, în confruntarea cu FCSB, din etapa a 11-a a campionatului intern.

CFR Cluj și FCSB, principalele favorite la câștigarea titlului s-au întâlnit, joi, în Gruia, în cadrul etapei a 11-a a campionatului intern. Partida, modestă din toate punctele de vedere, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Gazdele au deschis scorul în finalul primei reprize, prin Urko Vera (45), bucureștenii au egalat în minutul 63, datorită reușitei lui Constantin Budescu. După acest rezultat, echipa lui Dan Petrescu se află în continuare pe prima poziție, cu 26 de puncte, și este urmată de FCSB, Astra Giurgiu și CS „U” Craiova, toate cu câte 22 de puncte.