HANDBAL. CSM București, VICTORIE CATEGORICĂ în meciul cu Metz. „Tigroaicele” sunt ca și CALIFICATE în Final Four

Cristina Neagu
Autor: | | 0 Comentarii | 1306 Vizualizari

CSM București s-a impus, vineri, pe teren propriu, în confruntarea cu Metz (scor 34-21), din prima manșă a „sferturilor” Ligii Campionilor.

CSM București a făcut un meci senzațional în prima manșă a „sferturilor” Ligii Campionilor. Vineri seară, pe teren propriu, „tigroaicele” au făcut instrucție cu franțuzoaicele de la Metz și s-au impus cu scorul de 34-21 (19-13). În repriza a doua, echipa oaspete n-a marcat niciun gol timp de 12 minute, iar handbalistele de la CSM au zburdat pe teren și s-au distanțat confortabil. Partida retur se va desfășura în Franța, la data de 12 aprilie.

Antrenorul CSM-ului, Per Johamsson, a folosit următoarea formație: Jelena Grubisic - Marit Malm Frafjord (1 gol), Isabelle Gullden (7), Iulia Curea (3), Cristina Neagu (10), Sabina Rosengren Jacobsen, Line Anna Ryborg Joergensen (1), Camille Ayglon Saurina, Oana Manea (1), Amanda Kurtovic (5), Gnonsiane Niombla (2), Nathalie Hagman, Majda Mehemdovic (4).