Viitorul ratează șansa de-a deveni lidera Ligii I. Echipa lui Hagi, blocată de Hermannstadt

Hermannstadt a remizat, vineri, pe teren propriu, cu FC Viitorul, scor 1-1, în etapa a 16-a a campionatului intern

FC Viitorul a remizat, vineri, pe terenul celor de la Hermannstadt (scor 1-1), într-o confruntare din etapa a 16-a a Ligii I. Oaspeții deschis scorul prin Vlad Achim, care a transformat un penalty în minutul 14, sibienii au egalat în minutul 45+1, datorită lui Gabriel Debeljuh. Hermannstadt a ratat o lovitură de la 11 metri, prin Petrișor Petrescu (40), oaspeții au irosit și ei un penalty, în minutul 77, ratarea aparținându-i lui Gabi Iancu.

În minutul 75, Petrișor Petrescu a fot eliminat pentru cumul de cartonașe. FC Viitorul rămâne pe locul al 2-lea al clasamentului, cu 29 de puncte, lideră e CFR Cluj, 30 - un meci mai puțin disputat. Pe ultima treaptă a podiumului este Astra (28 de puncte).