VICTORIE MARE pentru CSM București. „Tigroaicele” s-au CALIFICAT în „sferturile” Ligii Campionilor

CSM București s-a impus, duminică, scor 38-30, în fața echipei Thuringer, și s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

CSM București și-a asigurat, duminică, prezența în fazele superioare ale Ligii Campionilor. „Tigroaicele” au trecut, în deplasare, de echipa germană Thuringer, scor 38-30, după ce la pauză au condus cu 17-12. Astfel, CSM s-a calificat în sferturile de finală și mai are de disputat trei partide în Grupele Principale ale competiției: cu Gyor (a), cu Krim (d) și cu Thuringer (a).