TENIS. Irina Begu, învinsă incredibil la Miami de Bianca Andreescu. Românca a avut minge de set și a pierdut în decisiv

Irina Begu a fost învinsă, joi, în primul tur al turneului de la Miami, de Bianca Andreescu, scor 6-4, 6-7(2), 2-6, după ce a avut minge de set.

Irina Begu (locul 70 WTA) a ratat victoria în fața Biancăi Andreescu (locul 24 WTA), într-o confruntare disputată în primul tur al competiției de la Miami. Românca a câștigat primul set, scor 6-4, a condus în cel de-al 2-lea cu 5-1 și a avut o minge de meci, dar canadianca a revenit uluitor și s-a impus la tie-break, scor 7-2. În decisiv, Begu s-a prăbușit și nu i-a mai făcut față adversarei, cedând cu 2-6.