Ștefan Radu, GĂSIT VINOVAT după eșecul surprinzător al lui Lazio din Europa League

Lazio a fost eliminată în „sferturile” Ligii Europa, după ce a pierdut cu 4-1 pe terenul celor de la Red Bull Salzburg, deși în tur obținuse victoria cu 4-2.

Pentru acest rezultat surprinzător, presa din Italia l-a găsit „țap ispășitor” pe Radu.  Fundașului român în vârstă de 31 de ani i se reproșează că a greșit decisiv la golul de 3-1 pentru Salzburg, din minutul 74. „După o primă repriză bună, Ştefan Radu a participat din plin la prăbuşirea din final. Poartă responsabilitatea golului de 3-1!", au scris cei de la tuttomercatoweb, care i-au dat lui Ștefan Radu nota 4.5.

Pe lângă formația austriacă, echipele care vor juca în semifinalele Europa League sunt Marseille, Atletico Madrid și Arsenal Londra.