LIGA I. Steaua a pierdut în fața Concordiei Chiajna, după o nouă evoluție JENANTĂ. Reghecampf își face praf jucătorii

Steaua a cedat, sâmbătă, în deplasarea de la Concordia Chiajna (scor 0-1), în etapa a 16-a a campionatului intern. A fost o altă partidă în care „roș-albaștrii” nu au jucat nimic.

Steaua a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, de Concordia Chiajna, scor 0-1, într-o confruntare din runda a 16-a a campionatului intern, Gazdele au marcat în minutul 23, prin Neluț Roșu, și au reușit să reziste până la final în fața liderului Ligii I. Steliștii n-au legat nimic tot meciul și au avut 2-3 ocazii, apărute întâmplător. Laurențiu Reghecampf a bulversat echipa și l-a folosit pe Adrian Popa, mijlocaș de bandă, atacant central. În minutul 31, Ovidiu Popescu, accidentat, a fost schimbat cu Dennis Man. Tot în același minut, Alin Toșca, fundaș central, i-a lăsat locul lui Alex Bourceanu, mijlocaș la închidere. La final, „Reghe” și-a criticat jucătorii.

„Am în suflet mâhnire. Am făcut multe greșeli pe faza de apărare. Cu Chiajna nu trebuia să avem probleme. Fundașul nostru central a jucat la adversari la gol, apoi celălalt nu era în zonă. Cu o asemenea echipă trebuie să ai răbdare și să pasezi. Din păcate Boldrin, De Amorim și Popa ating de foarte multe ori mingea și întârzie jocul. L-am schimbat pe Toșca pentru că greșise 4 pase la rând. Oricum nu cred că aveam nevoie de fundaș central la meciul de azi pentru că cei de la Chiajna s-a apărat la 30 de metri. Toșca după ce greșea mingea trebuia să vină înapoi și să blocheze centrările adversarilor, nu cum a făcut la gol. Am tratat jocul foarte ușor. Înaintea meciului le-am spus că trebuie să câștigăm jocul din prima repriză, le-am zis că doar cu dăruință putem învinge. Au fost mulți jucători care n-au jucat ce trebuia. 4-5 jucători au fost foarte slabi", a spus Reghecampf.

Steaua rămâne pe primul loc al clasamentului, cu 33 de puncte, și este urmată de CS „U” Craiova (30). Oltenii vor evolua, duminică, împotriva Astrei Giurgiu, pe teren propriu.