Seară neagră pentru Ianis Hagi. Românul, „uitat” pe banca de rezerve, Rangers e ca și eliminată

Glasgow Rangers are șanse minime de calificare, după ce a pierdut prima manșă a „optimilor” Ligii Europa

Glasgow Rangers a fost învinsă, joi, pe teren propriu, de Bayer Leverkusen, scor 1-3, în prima manșă a „optimilor” Ligii Europa. La gazde, Ianis Hagi a fost lăsat pe banca de rezerve și a intrat în minutul 69. Oaspeții au punctat prin Havertz (37 - penalty), Aranguiz (67) și Bailey (88), scoțienii au redus din diferență, în minutul 75, grație lui Edmundson. Mijlocașul român nu și-a făcut simțită prezența atât timp cât a evoluat și nu a putut să-i ajute pe „alb-albaștri”.

Returul ar trebui să se dispute săptămâna viitoare, la Leverkusen.