Scandal uriaș la Giurgiu. Dan Petrescu, trimis în tribune, campioana a fost sancționată cu două penalty-uri și două eliminări

CFR Cluj a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, de Astra Giurgiu, scor 2-3, într-o partidă din etapa a 8-a a Ligii I.

CFR Cluj a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, de Astra Giurgiu, scor 2-3, într-o partidă din etapa a 8-a a Ligii I. Oaspeții au deschis scorul prin Alexandru Păun (28), gazdele au egalat din penalty, datorită lui Risto Radunovici.

Dan Petrescu, tehnicianul campioanei, a fost trimis în tribune de arbitrul Sebastian Colțescu, apoi Astra a marcat prin Valentin Gheorghe (57). Două minute mai târziu, Camora a văzut cartonașul roșu, iar în minutul 63, Cosmin Vâtcă a fost și el eliminat. Astra s-a desprins după ce Risto Radunovici a mai transformat o lovitură de la 11 metri, în minutul 64, ardelenii au redus din diferență, deși aveau doi oameni în minus pe teren, prin Alexandru Păun.