Scandal IMENS în sportul românesc la Roman! Vedetele echipei de handbal CSM, Neagu și Gullden, FILMATE GOALE la DUȘURI - VIDEO ȘOCANT

Handbalistele campioane ale României de la CSM București au fost implicate într-un incident incredibil, în timpul unei deplasări la Roman, pentru o partidă contând pentru Liga 1.

Se pare că organizatorii nu au băgat în seamă un amănunt extrem de important. Dușurile din căminul unde au fost cazate fetele nu aveau perdele. Astfel, din cauza acestei erori aproape de neconceput, jucătoarele de handbal au fost filmate imediat după meci în timp ce se schimbau.

Ziarpiatraneamt.ro anunţă că jucătoarele din Capitală au fost spionate de spectatorii care plecau de la meci. Astfel, staruri mondiale ca interul Cristina Neagu sau Isabelle Gullden ar fi putut fi văzute goale.

Campioane ale Europei în 2016

La finalul unui meci extrem de disputat împotriva clubului Győr (26-29), al cărui deznodământ a venit după două reprize de prelungiri și lovituri de la 7 metri, Mica Brădeanu a marcat golul victoriei.

În această finală, suedeza Isabelle Gulldén a avut un aport considerabil, marcând 15 dintre golurile formației bucureștene.[50] Ea avea să devină și golghetera competiției, iar portarul croat Jelena Grubišić a fost desemnat MVP-ul Final four-ului.  Prin câștigarea acestui trofeu, CSM București a readus titlul de campioană a Europei în România după o pauză de 52 de ani, ultima victorie datând din 1964 (prin Rapid București).