S-a încheiat seria fantastică de victorii a lui Liverpool. „Cormoranii”, blocați la Manchester

După opt victorii consecutive în primele opt etape, Liverpool a remizat la Manchester United, scor 1-1

FC Liverpool a remizat, duminică, scor 1-1, pe terenul celor de la Manchester United, în etapa a 9-a a Premier League și rămâne lidera ierarhiei. Gazdele au deschis scorul prin Marcus Rashford, în minutul 36, oaspeții au egalat în final, datorită reușitei lui Adam Lallana din minutul 85.

Astfel, pe „Old Trafford” s-a încheiat seria de victorii consecutive reușite de trupa lui Jurgen Klopp, care avea maximum de puncte după primele opt runde. „Cormoranii” sunt lideri, cu 25 de puncte, și sunt urmați de Manchester City (19), Leicester și Chelsea (ambele câte 17).