România câștigă fără să convingă în Insulele Feroe. „Tricolorii” s-au impus în finalul meciului

Naționala României n-a impresionat în Insulele Feroe, dar s-a impus cu 3-0, grație golurilor marcate în ultimul sfert de oră

Naționala de fotbal a României a câștigat cu 3-0 partida jucată, sâmbătă, în Insulele Feroe, în preliminariile Campionatului European din 2020. „Tricolorii” au avut mari emoții și au rupt echilibrul abia în minutul 74, prin George Pușcaș. Cel de-al doilea gol i-a aparținut lui Alexandru Mitriță, în minutul 83, iar Claudiu Keșeru a punctat și el în ultimele secunde.

România l-a pierdut pe Vlad Chiricheș, în prima repriză, după ce fundașul s-a accidentat. El a devenit incert pentru meciul cu Norvegia, programat marți, la București, de la ora 21.45. Tot în Grupa F, Spania va juca în deplasare cu Norvegia, Suedia va întâlni Malta în deplasare.