Rezultat șocant pentru Atletico Madrid, în La Liga! VIDEO

Atletico Madrid, ocupanta locului 3 în La Liga, a fost învinsă surprinzător, aseară, de Eibar, în etapa 20 din prima ligă spaniolă.

Eibar, echipă ce se află în coada ierarhiei din La Liga, a reușit să producă surpriza în etapa cu numărul 20, după ce a învins, acasă, Atletico Madrid cu scorul de 2-0.

Gazdele au deschis scorul în minutul 10, prin Esteban Burgos, însă „plăpumarii” au acuzat o poziție de ofsaid. După intervenția VAR, golul a fost validat. Eibar a închis tabela de marcaj în minutul 90, prin Exposito.

Astfel, Atletico Madrid și-a întrerupt seria de trei victorii consecutive, în vreme ce Eibar ocupă acum locul 16 în La Liga și s-a îndepărtat de zona roșie a clasamentului. (FOTO: facebook.com/AtleticodeMadrid)