Răzvan Lucescu, aproape de o mare performanță. Românul s-a apropiat de trofeul Ligii Campionilor Sursa foto: Arhiva EvZ

AL Hilal, echipa pregătită de Răzvan Lucescu a luat o opțiune importantă pentru câștigarea Ligii Campionilor Asiei

Al Hilal, formația antrenată de Răzvan Lucescu, a evoluat, sâmbătă, pe teren propriu, în prima manșă a finalei Ligii Campionilor Asiei, împotriva lui Urawa Reds. Saudiții i-au învins pe japonezi cu scorul de 1-0, gol marcat în a doua repriză de Carrillo, în minutul 60. Meciul retur se va disputa în Japonia, la data de 25 noiembrie. Pentru Lucescu junior ar fi primul trofeu major câștigat în Asia.

Al Hilal a câștigat Liga Campionilor în 1991 și 2000 și au pierdut finalele din 1986, 1987, 2014 și 2017.