Răzvan Lucescu a sperat o repriză, dar a ratat performanța carierei. Al Hilal, învinsă de Flamengo

Al Hilal, formația saudită pregătită de Răzvan Lucescu, a fost învinsă de Flamengo, scor 1-3.

Al Hilal, echipa antrenată de Răzvan Lucescu a fost învinsă, marți, în semifinalele Campionatului Mondial al Cluburilor. Saudiții au pierdut confruntarea cu brazilienii de la Flamengo, scor 1-3, după ce au condus la pauză. Scorul a fost deschis de Salem Al-Dawsari (18), iar sud-americanii au egalat prin Giorgian De Arrascaeta (49). În final, echilibrul a fost rupt de Bruno Henrique (78) și autogolul lui Ali Al-Bulaihi (82). În minutul 83, Andre Carrillo, elevul lui Lucescu a văzut cartonașul roșu.

Miercuri, de la ora 19.30 (în direct la TVR 1), în cealaltă semifinală, FC Liverpool o va înfrunta pe Monterrey (Mexic). Finala se va disputa, sâmbătă, de la ora 19.30, la Doha (Qatar). Finala mică, în aceeași zi, de la ora 16.30.