Prestație dezastruoasă pentru FCSB, care a pierdut cu Botoșani. Becali, discurs furibund

FCSB a fost învinsă, luni, de FC Botoșani, scor 0-2, în runda a 3-a a Ligii I, și a bifat primul eșec al acestui sezon.

FCSB a fost învinsă, luni, pe teren propriu, la Pitești, de FC Botoșani, scor 0-2. Meciul a contat pentru etapa a 3-a a Ligii I și a fost rezolvat de oaspeți încă din prima repriză. Răzvan Andronic a deschis scorul în minutul 18, Hervin Ongenda a punctat în minutul 40. „Roș-albaștrii” n-au putut nici măcar să reducă din diferență, pentru a reveni în joc, și au bifat primul eșec al sezonului.

Gigi Becali a anunțat că se va implica și va face ordine la echipă.

„Eu cred că echipa este distrusă, este un uzaj care se întâmplă de mai multă vreme din cauza preparatorului fizic. Am spus asta și acum un an.

Ilie Dumitrescu îmi spunea mereu că nu am preparator. Eu, care nu sunt specialist, vorbeam și eu cu colaboratorii. Meme Stoica îmi zicea că nu are preparatorul nicio vină. Echipa a fost distrusă. Eu o să pun totul la punct. Durează o lună, dar de mâine, nutriționist, preparator fizic și alte măsuri pe care le voi lua”, a afirmat Becali la Digi Sport.