Paraguay si Argentina s-au calificat in sferturi la Copa America

Echipele nationale ale Paraguayului si Argentinei s-au calificat, ieri, in sferturile de finala ale Copei America, care se desfasoara in Venezuela, informeaza AFP.

Paraguayul a trecut, la Barinas, cu scorul de 3-1 (1-1) de reprezentativa SUA. Golurile invingatorilor au fost marcate de Barreto '30, Cardozo '56 si Cabanas '90+2, in timp ce pentru invinsi a inscris Clark, in minutul 40.

Argentina a invins, la Maracaibo, cu scorul de 4-2 (3-1), formatia Columbiei. Golurile invingatorilor au fost marcate de Crespo '20 din penalti, Riquelme '34, '45+1 si D.Milito '90+2, in timp ce pentru invinsi au inscris Perea '10, Castrillon '73.

In clasament conduce Paraguayul cu sase puncte, fiind urmata de Argentina, tot cu sase puncte dar golaveraj mai slab, SUA si Columbia, ambele fara niciun punct.

Ultimele partide ale grupei C, Columbia - SUA si Argentina - Paraguay, vor avea loc vineri.