Evenimentul Zilei > Sport > Nicușor Stanciu, titular în surpriza serii din Liga Campionilor. Barcelona, blocată de Slavia Praga

Nicolae Stanciu a fost titular și a jucat 63 de minute în partida pe care Slavia Praga a încheiat-o la egalitate, marți, pe „Camp Nou”, împotriva Barcelonei, scor 0-0.

Nicolae Stanciu a fost titular și a jucat 63 de minute în partida pe care Slavia Praga a încheiat-o la egalitate, marți, pe „Camp Nou”, împotriva Barcelonei, scor 0-0, în etapa a 4-a a Ligii Campionilor. Răzvan Marin a fost doar rezervă în partida Chelsea – Ajax, scor 4-4, la fel ca și Ianis Hagi, nefolosit în confruntarea Liverpool – Genk, scor 2-1. Iată rezultatele serii:

Grupa E

Liverpool – Genk 2-1
Wijnaldum (14), Oxlade-Camberlain (53) / Samatta (41)

Napoli – Red Bull Slazburg 1-1
Lozano (44) / Haaland (11 – penalty)

Clasament: 1. Liverpool (9p), 2. Napoli (8p), 4. Salzburg (4p), 4. Genk (1p)

Grupa F

Barcelona – Slavia Praga 0-0

Borussia – Inter 3-2
Hakimi (51 și 77), Brandt (64) / Martinez (5), Vecino (40)

Clasament: 1. Barcelona (8p), 2. Borussia (7p), 3. Inter (4p), 4. Slavia (2p)

Grupa G

Zenit – Leipzig 0-2
Demme (45+5), Sabitzer (63)

Lyon – Benfica 3-1
Andersen (4), Depay (33), Traore (89) / Seferovici (76)

Clasament: 1. Leipzig (9p), 2. Lyon (7p), Zenit (4p), 4. Benfica (3p)

Grupa H

Chelsea – Ajax 4-4
Jorginho (5 și 71 – ambele din penalty), Azpilicueta (63), James (74) / Abraham (2 – autogol), Promes (20), Kepa (35 – autogol), Van de Beek (55)

Valencia – Lille 4-1
Parejo (66 – penalty), Soumaoro (82 – autogol), Kondogbia (84), Torres (90) / Osimhen (25)

Clasament: 1. Ajax (7p), 2. Chelsea (7p), 3. Valencia (7p), 4. Lille (1p)

Informaţiile publicate de evz.ro pot fi preluate de alte publicaţii online doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Publicat in categoriile: Sport