Nicușor Stanciu, titular în surpriza serii din Liga Campionilor. Barcelona, blocată de Slavia Praga

Nicolae Stanciu a fost titular și a jucat 63 de minute în partida pe care Slavia Praga a încheiat-o la egalitate, marți, pe „Camp Nou”, împotriva Barcelonei, scor 0-0.

Nicolae Stanciu a fost titular și a jucat 63 de minute în partida pe care Slavia Praga a încheiat-o la egalitate, marți, pe „Camp Nou”, împotriva Barcelonei, scor 0-0, în etapa a 4-a a Ligii Campionilor. Răzvan Marin a fost doar rezervă în partida Chelsea - Ajax, scor 4-4, la fel ca și Ianis Hagi, nefolosit în confruntarea Liverpool - Genk, scor 2-1. Iată rezultatele serii:

Grupa E

Liverpool - Genk 2-1 Wijnaldum (14), Oxlade-Camberlain (53) / Samatta (41)

Napoli - Red Bull Slazburg 1-1 Lozano (44) / Haaland (11 - penalty)

Clasament: 1. Liverpool (9p), 2. Napoli (8p), 4. Salzburg (4p), 4. Genk (1p)

Grupa F

Barcelona - Slavia Praga 0-0

Borussia - Inter 3-2 Hakimi (51 și 77), Brandt (64) / Martinez (5), Vecino (40)

Clasament: 1. Barcelona (8p), 2. Borussia (7p), 3. Inter (4p), 4. Slavia (2p)

Grupa G

Zenit - Leipzig 0-2 Demme (45+5), Sabitzer (63)

Lyon - Benfica 3-1 Andersen (4), Depay (33), Traore (89) / Seferovici (76)

Clasament: 1. Leipzig (9p), 2. Lyon (7p), Zenit (4p), 4. Benfica (3p)

Grupa H

Chelsea - Ajax 4-4 Jorginho (5 și 71 - ambele din penalty), Azpilicueta (63), James (74) / Abraham (2 - autogol), Promes (20), Kepa (35 - autogol), Van de Beek (55)

Valencia - Lille 4-1 Parejo (66 - penalty), Soumaoro (82 - autogol), Kondogbia (84), Torres (90) / Osimhen (25)

Clasament: 1. Ajax (7p), 2. Chelsea (7p), 3. Valencia (7p), 4. Lille (1p)