TENIS. Simona Halep, CALIFICARE fără probleme în „optimile” turneului de la Madrid

Simona Halep
Autor: | | 1 Comentarii | 1058 Vizualizari

Simona Halep a câștigat partida disputată, astăzi, cu belgianca scor 6-0, 6-3, și s-a calificat în optimile de finală ale competiției de la Madrid.

Simona Halep, lidera ierarhiei mondiale, a avut parte de un meci ușor, în turul al 2-lea al turneului de la Madrid. Sportiva din Constanța a întâlnit-o pe belgianca Elise Mertens (locul 16 WTA), în fața căreia s-a impus cu scorul de 6-0, 6-3. Pentru un loc în sferturile de finală, Halep o va întâlni pe Kristyna Pliskova (locul 94 WTA). Cele două tenismene s-au mai întâlnit de două ori până acum, iar românca s-a impus de fiecare dată.