ȘI-A PUS NEVASTA PE BLOC și a ajuns subiect de BREAKING NEWS. Campionatul Mondial din Rusia I-A LUAT MINȚILE? Foto

Febra Campionatului Mondial din Rusia a cuprins întregul glob. Emoțiile sunt din ce în ce mai mari, având în vedere că se apropie ultimele faze ale turneului, iar semifinalele tocmai ce au fost stabilite. Un bărbat din Rusia a dus totul mai departe, cu un gest bizar.

Un bărbat însărcinat de autoritățile din Moscova să realizeze un mural cu ocazia campionatului din Rusia și-a transformat datoria într-una foarte personală. Acesta și-a pus soția pe zidul înalt de 12 metri. Femeia veghează acum peste acea parte a orașului, luminând, probabil, zilele cele mai negre al moscoviților.

Criticilor le răspunde simplu: „Sunteți doar geloși!”. Sursa FOTO: English Russia.

Croația s-a calificat în semifinalele Campionatului Mondial, după ce a trecut, sâmbătă, de reprezentativa Rusiei, scor 2-2 și 4-3 după loviturile de departajare.

Croația va lupta pentru un loc în finala Campionatului Mondial. Sâmbătă, la Soci, ex-iugoslvaii au câștigat sfertul de finală disputat împotriva Rusiei, scor 2-2 și 4-3 după executarea loviturilor de departajare. Gazdele au deschis scorul prin Denis Cerîșev (31) și au primit gol de la Andrej Kramaric, în minutul 39. În prelungiri, croații au trecut în avantaj după reușita lui Domagoj Vida (100), iar Mario Fernandes a restabilit egalitatea în minutul 115.

La loviturile de departajare, pentru Croația au marcat Marcelo Brozovici, Luka Modrici, Domagoj Vida și Ivan Rakitici și a ratat Mateo Kovacici. Pentru ruși au punctat Alan Dzagoev, Sergei Ignashevici și Daler Kuzyayev și au ratat Fyodor Smolov și Mario Fernandes. În semifinale, Croația va întâlni Anglia, Franța va lupta împotriva Belgiei.