Naționala României o ține din victorie în victorie în partidele amicale. „Tricolorii” au învins și Finlanda

Prima reprezentativă s-a impus, marți, la Ploiești, scor 2-0, într-un test de verificare disputat împotriva Finlandei. A fost a 4-a victorie consecutivă în amicale.

Naționala României a câștigat, marți, scu 2-0, partida amicală jucată, la Ploiești, pe arena „Ilie Oană”, contra Finlandei. Scorul a fost deschis de Cristi Manea, în minutul 37, iar Ciprian Deac a dublat avantajul „tricolorilor”, în minutul 61. În minutul 86, pe teren a intrat și Bogdan Lobonț, fotbalist care i-a luat locul în poartă lui Ciprian Tătărușanu. Hunedoreanul a bifat ultimul meci ca jucător și a plâns și înaintea jocului, și la final. La partida de la Ploiești a asistat și celebrul Jose Mourinho, venit în România la invitația lui Ioan Becali.