Naționala de tineret a României, VICTORIE SPECTACULOASĂ în Bosnia. „Tricolorii” au două victorii în campania de calificare la EURO

Naționala de tineret a României s-a impus, vineri, cu scorul de 3-1, în deplasare, în partida cu Bosnia, din preliminariile Euro 2019.

„Tricolorii” mici au câștigat confruntarea cu Bosnia, disputată vineri, în deplasare, scor 3-1. Meciul a avut loc la Zenica și a contat pentru campania de calificare la Campionatul European din 2019. Gazdele au deschis scorul după ce Dragoș Nedelcu a marcat în propria poartă, în minutul 25, dar elevii lui Daniel Isăilă au revenit prin reușitele lui George Pușcaș (32), Florinel Coman (54) și Dennis Man (90+5). Din minutul 73, Bosnia a evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Memija. În Grupa a 8-a, România a mai disputat un meci și a câștigat împotriva Liechtensteinului, scor 2-0, în deplasare. Ceilalți adversari ai „tricolorilor” sunt: Portugalia, Țara Galilor și Elveția. La turneul final se califică cele 9 câștigătoare de grupă. 8 formații care vor ocupa locul secund vor disputa baraj.