Mitriță i-a încântat din nou pe americani. Gol fabulos reușit de român pentru yankei | VIDEO

După cele două săptămâni de accidentare, Alexandru Mitriță a revenit cu gol pentru New York City FC.

Fostul mijlocaș al Craiovei s-a remarcat din nou în Major Soccer League. Alex Mitriță a punctat pentru yankei în meciul cu Colorado Rapids, scor 2-1. Românul a început partida din postura de rezervă, în minutul 63.

În momentul în care a intrat pe teren, scorul era 1-1, dar 20 de minute mai târziu, Mitriță a înscris cu un șut de la 20 de metri. Astfel, Alex Mitriță a ajuns la a cincea reușită în acest sezon din MLS, iar în urma acestei victorii New York City a este pe locul patru în prima ligă nord americană.