Meciuri incredibile în Spania și Germania. Barcelona, umilită la Levante. Bayern, zdrobită la Frankfurt

Barcelona și Bayern Munchen au suferit eșecuri incredibile la Levante, respectiv Frankfurt

FC Barcelona a pierdut surprinzător jocul disputat, sâmbătă, în deplasare, cu Levante, scor 1-3, în etapa a 11-a a campionatului Spaniei. Catalanii au condus la pauză, datorită golului înscris de Lionel Messi, din penalty, în minutul 38, gazdele au revenit prin Jose Campana (61), Borja Mayoral (63) și Nemanja Radoja (68). Pentru Barcelona a fost cel de-al 3-lea eșec al sezonului și „roș-albaștrii” pot fi depășiți de Real Madrid.

Catalanii au 22 de puncte, „galacticii” au strâns 21 de pucnte și joacă diseară la Betis Sevilla.

În Germania, Bayern Munchen a fost umilită în deplasare, de Eintracht Frankfurt, scor 1-5. Gazdele au marcat prin Filip Kostici (25), Djibril Soe (33), David Abraham (49), Martin Heinteregger (61) și Goncalo Paciencia (85), pentru bavarezi a punctat Robert Lewandowski (37). Bayern a jucat cu un om în minus, din minutul 8, eliminat Jeromw Boateng.

Bayern este pe locul 4, cu 18 puncte, lideră e Borussia Monchengladbach cu 22 de puncte.