Meci INCREDIBIL în Cupa României. Astra Giurgiu s-a CALIFICAT în „optimi” după ce a fost condusă cu 0-3 în minutul 8

Astra Giurgiu s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României, după ce s-a impus în meciul cu Universitatea Cluj, scor 4-3, după prelungiri.

Universitatea Cluj a condus cu 3-0 în meciul disputat, miercuri, împotriva Astrei Giurgiu, în „optimile” Cupei României. Ardelenii au marcat prin Octavian Abrduan (2), Carol Taub (5 și 8). Oaspeții au întors miraculos meciul și au egalat situația datorită lui Azdren Llullaku (14 - penalty și 76) și Mike Cestor (24). În timpul suplimentar, Florin Bejan a marcat în minutul 99. Octavian Abrudan, jucătorul clujenilor, a fost eliminat în minutul 88. Tot miercuri, CFR Cluj a eliminat-o pe Gaz Metan Mediaș, după ce s-a impus cu 1-0, în deplasare, gol înscris de George Țucudean (64).