Meci de senzație în Premier League. Liverpool câștigă în ultimele secunde după ce revine fantastic

Liverpool a trecut în deplasare de Aston Villa, scor 2-1, într-o partidă din etapa a 11-a a Premier League

FC Liverpool s-a impus, sâmbătă, în deplasarea de la Aston Villa, scor 2-1, în etapa a 11-a a Premier League, după un meci în care oamenii lui Jurgen Klopp au fost conduși timp de 87 de minute. Gazdele au deschis scorul prin Mahmoud Trezeguet (21) și au rezistat până spre final, atunci când „cormoranii” au egalat datorită lui Andrew Robertson (87). Golul victoriei a fost reușit de Sadio Mane în al 4-lea minut al prelungirilor.

Tot sâmbătă, Manchester City a învins-o, acasă, pe Southampton, scor 2-1. Oaspeții au deschis scorul prin James Ward-Prowse (13), gazdele au revenit grație reușitelor lui Sergio Aguero (70) și Kyle Walker (86).

În clasament, lideră este Liverpool (31 de puncte), urmată de City (25) și Leicester (20 - un meci în minus).