Meciul Dinamo - Sfântu Gheorghe A FOST ÎNTRERUPT! Dănciulescu a primit GAZE LACRIMOGENE în față. Suporterii au RUPT gardul de protecție

Incidente la meciul disputat luni între Dinamo și Sepsi Sfântu Gheorghe. Suporterii au rupt gardul care separă tribuna de teren ș au încercat să pătrundă pe gazon, după o decizie luată de arbitru.

Dinamo a fost învinsă la Sfântu Gheorghe cu 2-0 (1-0) de Sepsi Sfântu Gheorghe.

Gazdele au cerut penalti în minutul 87, după o intrare a lui Penedo asupra lui Gorrin. Arbitrul a considerat însă că eset vorba despre o simulare și i-a acordat cartonaș galben spaniolului. Decizia arbitrului avea să aprindă spiritele pe stadionul din Sfântu Gheorghe.

Fanii dinamoviști au rupt gardul de protecție care separă tribuna de teren și au încercat să pătrundă pe gazon, după ce Dinamo a încasat al doilea gol.

S-a intervenit cu spray-uri lacrimogene pentru ămpiedicarea suporterilor de a ajunge pe teren. Printre cei afectați de gazul lacrimogen a fost și Ionel Dănciulescu, directorul general al oaspeților.

Și jucătorii dinamoviști au fost afectați de gazele lacrimogene, întrucât au mers în zona galeriei pentru a-i liniști pe suporteri.

Suporterii locali au scandat „Ria, ria, Ungaria" și "hoţii, hoţii", "ruşine". Din cauza incidentelor, meciul a fost oprti câteva minute.