O cântăreață celebră din România a fost surprinsă la meciul dintre Manchester City și Real Madrid. De cine a fost însoțită Sursa foto: Arhiva EVZ

Manchester City a învins-o pe Real Madrid în meciul tur al semifinalelor Champions League, scort 4-0. „Cetățenii” vor juca finala la Istanbul împotriva lui Inter Milano. Telespectatorii români au fost surprinși când în tribunele stadionului au văzut o vedetă din România.

Manchester City s-a impus categoric în fața lui Real Madrid în manșa a doua a semifinalelor Champions League, scor 4-0. Elevii lui Pep Guardiola s-au calificat în finala de la Istanbul pe care o vor disputa împotriva lui Inter Milan. Bernardo Silva a fost jucătorul primei reprize. El a reușit o dublă până la pauză. Militao a marcat în propria poartă în minutul 76, iar scorul a ajuns la 3-0.

„Cetățenii” au închis tabela în prelungirile meciului prin Julian Alvarez, care a fost introdus în finalul partidei. Camerele TV au surprins bucuria fanilor lui Manchester City, după ultimul gol al echipei antrenate de Guardiola. Telespectatorii români au fost surpinși să vadă în tribunele stadionului una dintre cele mai cunoscute cântărețe din România.

Corina Bud, printre fanii lui Manchester City

Corina Bud a fost surprinsă la meciul dintre Manchester City și Real Madrid, din semifinalele Champions League. Cântăreața din România a fost în tribunele stadionului Etihad alături de fiul său Robin. Cei doi au susținut-o pe Manchester City. Artista a postat câteva fotografii și pe contul său de Instagram. Corina Bud este una dintre cele mai cunoscute artiste din România. Primul album l-a lansat în anul 2004, „Noi doi”, care a avut un mare succes. În anul 2017 a luat o pauză de la muzică, dar a revenit în industrie la trei ani distanță.

Inter - Manchester City va fi a doua finală de UEFA Champions League care se dispută la Istanbul, după cea din 2005. Liverpool a revenit de la 0-3 în fața lui Ac Milan, echipă care fost eliminată în semifinalele acestui sezon de finalista Inter. „Cormoranii” s-au impus la loviturile de departajare în finala din 2005. Este important de precizat că „cetățenii” nu au niciun trofeu al Ligii Campionilor și joacă abia a doua finală din istoria clubului.

În același timp, Inter e a șaptea cea mai titrată echipă din competiție, la egalitate cu Manchester United. Real Madrid deține recordul de trofee, 14. AC Milan a câștigat de șapte ori această competiție, iar Liverpool, Bayern, Barcelona au câte șase trofee în palmares. Ajax este o altă echipă care a câștigat de mai multe ori această competiție. Patru trofee deține clubul olandez, potrivit Digisport.ro.