LIGA I. „U” Craiova A DESFIINȚAT-O pe Astra, la Giurgiu. Oltenii au urcat pe locul al 2-lea al clasamentului

„U” Craiova s-a impus la scor de neprezentare în partida cu Astra Giurgiu, disptuată, vineri, în deplasare, în etapa a 13-a a Ligii I.

„U” Craiova a făcut instrucție pe terenul Astrei Giurgiu și a câștigat detașat, scor 3-0, în runda a 13-a a Ligii I Betano. Alexandru Mitriță a deschis scorul în minutul 38, Alexandru Cicâldău a dublat avantajul oltenilor, în minutul 62, iar Elvir Koljici a stabilit scorul final în minutul 72. După această victorie, Craiova a urcat pe locul al 2-lea al clasamentului. „Alb-albaștrii” au 22 de puncte, cu unul mai puțin decât lidera CFR Cluj (23) și cu unul mai puțin decât FCSB (21). Ardelenii și „roș-albaștrii” au un meci mai puțin disputat.