LIGA I. Rapid - FC Braşov, 0-1. Giuleştenii au intrat în zona fierbinte a clasamentului

Rapid Bucureşti a pierdut, aseară, în Giuleşti, partida cu FC Braşov, cu scorul de 1-0, într-un meci din etapa a XI-a a Ligii I, în care de la ambele grupări a fost eliminat câte un jucător

Rapidiştii s-au scufundat tot mai adânc în clasamentul primului eşalon, după înfrângerea suferită în faţa trupei de sub Tâmpa. Singurul gol al partidei a fost reuşit de Aganovici, în minutul 84, printr-o lovitură de la opt metri, după o centrare venită din partea lui Serginho.

În minutul 27, rapidistul Mera a fost eliminat, după ce a văzut al doilea cartonaş galben pentru un fault la Ţâră. De la braşoveni a fost eliminat Machado, în minutul 62, după o intervenţie asupra lui Martin.

"Am întâlnit o echipă ofensivă, dornică să joace. Suntem bucuroşi că am reuşit să câştigăm", a delcarat Adrian Szabo, antrenorul echipei FC Braşov.

"Sperăm să se schimbe ceva în jocul nostru pentru că ne va fi greu să ne salvăm. Pentru binele Rapidului aş putea colabora cu Masone. Astă-seară ne-am salutat doar", a comentat Valerii Moraru, patronul Rapidului.