LIGA I LA FOTBAL. CS Severin - CFR Cluj 1-3. Ardelenii au câştigat din nou cu ajutorul arbitrilor!

CFR Cluj a bătut cu emoţii la Severin. Gazdelor le-a fost anulat un gol valabil, iar în prelungiri arbitrul Unimătan din Zalău le-a dat un penalty gratuit clujenilor.

CFR Cluj a condus cu 2-0 după primele 15 minute la Turnu Severin, dar a fost aproape de o ruşine pe terenul singurei formaţii din Liga I care n-a bătut pe nimeni în acest sezon. Până la urmă, CFR a câştigat, însă, cu scorul e 3-1, cu ajutorul arbitrilor.

Mai întâi, lui Arnăutu i-a fost anulat aiurea un gol pentru o presupusă poziţie de ofsaid. Pe final, după ce acelaşi Arnăutu a irosit o mare ocazie, "centralul" Unimătan le-a dat clujenilor un penalty inexistent.

La acet meci, pe banca tehnică a ardelenilor a stat "interimarul" Francisc Dican. Se aude că înlocuitorul lui Ioan Andone ar putea fi fostul mare fotbalist portughez Sergio Conceicao.

CS SEVERIN - CFR CLUJ 1-3

Marcatori: Arnăutu (50) / Hora (12), R. Pedro (15), Cadu (90+1 - penalty)

Echipele de start:

CS SEVERIN: A. Marinescu - Mitici, Durimel, Gugu, Al. Giurgiu - Buleică, Golici, Olah, Al. Zaharia - Arnăutu, Thomas Antrenor: Nicolo Napoli

CFR CLUJ: Felgueiras - Aguirregaray, Cadu, Piccolo, Sepsi - G. Mureşan, Godemeche - Hora, Rui Pedro, D. Valente - Kapetanos Antrenor: Francisc Dican

Arbitru la centru: Paul Unimătan (Zalău)

MINUTUL 90+3: Final de meci.

MINUTUL 90+1: GOOOL CFR. Penalty gratuit petru CFR. Cadu a transformat. MINUTUL 90: Mare ocazie Arnăutu!

MINUTUL 89: Ultima schimbare la gazde: iese Giurgiu, intră Abba.

MINUTUL 81: Ardelenii fac ultima schimbare:a ieşit Kapetanos, a intrat Bjelanovici. Gazdele încearcă o egalare pe final.

MINUTUL 76: Severinul a făcut o nouă schimbare: a ieşit Buleică, a intrat Neacşa.

MINUTUL 75: O nouă modificare la CFR: iese D. Valente, intră Nicoară.

MINUTUL 69: Modificare şi la oaspeţi: Ivo Pinto a intrat în locul lui Hora.

MINUTUL 55: Schimbare la gazde: iese Olah, intră Dragalina.

MINUTUL 50: GOOOL SEVERIN. Arnăutu înscrie spectaculos şi relansează meciul.

MINUTUL 48: Arnăutu marchează pentru gazde, dar golul a fost anulat greşit, pentru un preupus ofsaid.

MINUTUL 46: Start în partea secundă.

MINUTUL 45: Pauză la Turnu Severin.

MINUTUL 33: Încă o situaţie incredibilă pentru oaspeţi. A ratat Aguirregaray.   MINUTUL 29: Kapetanos a ratat o mare ocazie pentru oaspeţi.

MINUTUL 15: GOOL CFR. Rui Pedro a înscris cu un şut frumos, în diagonală.

MINUTUL 12: GOOL CFR. Ioan Hora a şutat la colţul lung şi a deshis scorul. MINUTUL 10: Campioana domină categoric. Gazdele nu reuşesc să iasă din propriul tren.

MINUTUL 1: A început meciul.